Sir Joseph péřový spací pytel Looping III 900 170cm
Expediční spací pytel pro výškové lezce a výpravy do polárních a arktických oblastí. Lety prověřená konstrukce v dokonalém spojení s nejmodernější technologií.
Expediční spací pytel pro výškové lezce a výpravy do polárních a arktických oblastí. Lety prověřená konstrukce v dokonalém spojení s nejmodernější technologií. Vrchní membránový materiál Exel Dry® LIGHT 100 umožňuje bivakování ve sněhu a ledu bez nutnosti stanu. Peří o plnivosti 800 cuin/oz a Alfa kontrukce komor, která umožňuje optimální rozložení peří a maximalni LOFT zaručují maximální tepelný komfort při minimální hmotnosti spacího pytle. Nyní i v nových tmavých kombinacích barev, které jsou určené pro turisty, trempy, myslivce a rybáře.
Spací pytel LOOPING III 900 je nejprodávanější varianta řady Himalaya.
- Mumiový tvar dokonale kopíruje lidskou postavu
- Uzavřené komory zamezují přesunům peří po spacáku a umožňuje praní a snadnou údržbu.
- Konstrukce komor Alfa
- Anatomicky tvarovaná kapuce chrání hlavu a obličej před chladem
- 3D límec odděluje prostor pro hlavu a izoluje prostor pro tělo
- Samosvorky umožňují regulaci obvodu límce a kapuce jednou rukou
- Oboustranný zip umožňuje rozepínání spacáku shora i sdola
- Speciální lišta, kterou jsou podloženy zipy zabraňuje úniku tepla zipem a zamezuje zaseknutí zipu do látky
- Tří komorové 3D dno zvýšuje tepelný komfort v oblasti nohou a snižuje riziko omrzlin. Nový tvar dna „Alpha foot box“ – zkosený lichoběžník kopíruje tvar volně spuštěných chodidel při spaní na zádech a zvyšuje pohodlí.
- Malá kapsa na drobnosti uvnitř spacáku
- Součástí je kompresní i skladovací pytel
- Kompresní pytel zmenší objem až o 30%
- Pouze levý zip
Doplňkové parametry
Kategorie: | péřové spacáky |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Video o produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Himálajská odysea Josefa Rakoncaje začala v roce 1977. Vybavit expedici kvalitním oblečením, které by horolezce ochránilo v mrazivých podmínkách nejvyšších hor světa, a zároveň jim umožnilo svobodný pohyb při náročných horolezeckých výstupech, bylo prakticky nemožné a navíc velice finančně náročné. Horolezcům často nezbývalo nic jiného, než si navzájem vypomáhat.
Josef Rakoncaj nikdy nespoléhal na nezaručenou kvalitu, proto si v roce 1971 začal šít vlastní horolezecké oblečení. Z počátku jen pro sebe, později pro své spolulezce a kamarády. Využíval svých bohatých zkušeností z expedic, upravoval střihy a vymýšlel praktické detaily usnadňující pohyb v náročných lezeckých terénech a při pobytu ve vysokých nadmořských výškách hledal nové funkční materiály.
V roce 1974 neoficiálně založil firmu Rakoncaj, která se jako jedna z prvních se výlučně zaměřila na výrobu speciálního expedičního horolezeckého oblečení a doplňků. Bezprostředně po sametové revoluci v roce 1990, jakmile to politická situace dovolila, zahájil svou podnikatelkou činnost oficiálně s novým názvem firmy, Sir Joseph. Vyrábět začínal v malých výrobních prostorech a s doma pracujícími švadlenami.
Jeho výrobky se, díky své kvalitě, funkčnosti a cenové dostupnosti, rychle staly bestsellerem mezi českými a slovenskými výškovými horolezci a postupně se o vybavení značky Sir Joseph začaly zajímat i zahraniční expedice. Výroba se začala rychle rozvíjet, a tak brzy mohl Josef Rakoncaj vybudovat výrobní dílnu. V roce 1994 nastoupil do firmy syn Josefa Rakoncaje, Lukáš a v roce 2001 také jeho dcera, Lucie.
Firma Sir Joseph patří mezi přední firmy na světě, které vyrábějí péřové expediční vybavení. Má vlastní vývojové a výrobní zázemí v České republice. Ve specializovaném expedičním segmentu zásadně ovlivňuje trendy výstroje.
Ačkoli firma Sir Joseph nemůže svou velikostí konkurovat nadnárodním gigantům, díky svým jedinečným výrobkům, vzešlým z nedocenitelných expedičních zkušeností Josefa Rakoncaje, díky nejkvalitnějším materiálům a výrobním komponentům a tradiční výrobě, která probíhá téměř celá v České Republice, si vybojovala své místo mezi nejvýznamnějšími světovými výrobci outdoorového vybavení.
PS.: A jak vzniklo jméno firmy? V základním táboře pod některou z osmitisícovek připravoval v jídelním stanu domorodý kuchař jídlo pro členy expedice. K jídlu každého horolezce přiložil lísteček s jeho jménem: Sir Peter, Sir Jiri, Sir Joseph atd.
Tak vznikla značka Sir Joseph.