Beal Edge Guard
Ocelová „hranovka" pro ochranu lana před ostrou hranou. Hranovku BEAL Edge Guard lze pomocí mailonek spojit v delší řetězec a je možné ji tak použít třeba i ve členitějším skalním terénu při záchraně. Hranovka se kotví pomocí pomocných šňůr - repek. Pro lepší vedení lana používá Edge Guard kromě vyvýšených bočnic také přelepovací pásky zabraňující lanu odcestovat mimo hranovku. Další výhodou Edge Guardu je nízké tření, které je nežádoucí při použití kladkostroje.
Vlastnosti:
- Ocelová „hranovka"
- Možné spojit více kusů do řetězce (pomocí mailon)
- Nízké tření
- Kotvení pomocí repky - pomocné šňůry (2ks v balení)
- Vyšší bočnice pro vedení lana
- Fixační pásky proti vyklouznutí lana
- Použití: Práce ve výškách, záchranné scénáře
Parametry:
- Záruční doba: 2 roky
- Hmotnost: 300g
Materiál:
- Nerezová ocel
Doplňkové parametry
Kategorie: | lana na výškovou práci |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
BEAL je francouzská firma, výrobní tradice této firmy sahají až do roku 1951. Zaměřuje se na vývoj a výrobu vybavení pro bouldristy, lezce, horolezce, pracovníky ve výškách a záchranné a ozbrojené složky.
První horolezecké lano BEAL bylo vyrobeno v roce 1976. Přesně po deseti letech , tedy od roku 1986, se stal BEAL díky zkušenostem zakladetele firmy Pierra, nadšení jeho syna Michela, spolupráci s horským vůdcem Yannickem Seigneurem a lezeckou legendou Patrickem Edlingerem, největším producentem horolezeckých lan na světě.
BEAL je specialista na lana a dlouhodobě určuje vývoj v této oblasti. Dynamická lana se vyznačují velmi nízkou hmotností, vysokým počtem pádů, kvalitní impregnací splňující podmínky normy UIAA Water Repellent a technologií spojení opletu s jádrem UNICORE. U statických lan pak vynikají vlastnosti jako například plovoucí statické lano typu A, lana s aramidovým opletem odolávající vysokým teplotám, polyamidová lana s aramidem opleteným jádrem, odolná vůči agresivním chemickým látkám, statické lano certifikované zároveň jako dynamické a další.
BEAL vlastní výrobní závody na Madagaskaru a ve Francii. Jelikož je zřejmé, že výroba lan z polyamidu neprospívá životnímu prostředí, snaží se alespoň omezit dopady na přírodu tím, že recykluje veškerý odpad. Zároveň se v roce 2007 zavázal ve spolupráci s neziskovou organizací „WOOD en stock“ vysadit za každé prodané lano strom v národním parku Andringitra v jižní části Madagaskaru. Doposud bylo vysazeno více než 700.000 stromů. Firma BEAL vyvíjí ve spolupráci s předními světovými horolezci špičková horolezecká lana od roku 1976, kdy byly položeny základy vývojové laboratoře BEAL-LAB. Do práce vývojového týmu jsou zainteresováni všichni špičkoví lezci BEAL týmu kteří slouží jako most spojující teorii s praxí.