test batohů
Pustili jsme se do testování batohů. U batohů jsem se dostávali za jejich hranice. A to byl záměr. Protože dokud hranici nepřekročíme, tak ji nenajdeme. Přestože dostaly batohy na frak, tak nás některé velice překvapily a jiné zklamaly. Jak si které vedly?
Ferrino ultimate
Upřímně? Z tohoto batohu jsme nadšeni. Batoh s membránou, který je skutečně nepromokavý (zvládl vapku i vaření čaje), extrémně odolný (střelba, sekaní nebo vláčení po asfaltu), má vysokou nosnost ( v závěsu zvládne 80kg) a k tomu poměrně lehký. Nemluvě o tom, že na něj dostanete lyže, cepíny, mačky, lano, hůlky a další vybavení. Ale stačilo mého nadšení. Nyní je na čase se podívat na videa.
Kilpi glacier
Batoh nevypadá na první pohled prémiově. Ale (a vše před "ale" jsou nesmysli) funkce vše vynahradí. Batoh je poměrně odolný a má vysokou nosnost. Do batohu jsme stříleli, sekali, tahali za autem, houpali se na něm a zvládne toho víc, než je potřeba při skialpech. K tomu přidáme, že je vstup do batohu i přes záda (jako do kufru), je oddělená přepážka na lavinové vybavení a i z venku na batoh dostanete mraky vybavení. Tak a nyní je na čase se podívat na záběry z testování.
Ortovox Freerider
U tohoto batohu jsme měli jasný cíl. Zjistit, jestli páteřový chránič funguje. Batoh má totiž certifikovaný páteřový chránič. A tak byla výzva jasná. Strach z bolesti byl velký. Dělat kotrmelce, skákat na plocho nebo o sebe nechat zlomit násadu na smeták - to vše podstoupili, abychom zjistili, jak si páteřák poradí. Protože páteřák vás musí ochránit i při pádu na hranu.